مراحل چاپ کتاب، شرایط چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب،
چاپ کتاب در تیراژ پایین ( چاپ دیجیتال)

این مجموعه با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خدمت شما عزیزان و نویسندگان محترم می باشد. همچنین انتشارات دارای خط تولید دیجیتال کتاب به صورت اختصاصی می باشد.

شما در این صفحه با شرایط چاپ کتاب، هزینه چاپ کتاب، روشهای چاپ، اخذ مجوز، انواع قرارداد ( حضوری- راه دور) و نکاتی در مورد صفحه آرایی و آماده کردن فایل آشنا می شوید.

 

شرایط ویژه چاپ کتاب:

حفظ حق امتیاز کتاب برای نویسنده

طرح جلد رایگان

نشر کاغذی و الکترونیک (ایبوک)

دریافت رایگان گواهی بین المللی انتشار کتاب با امکان استعلام آنلاین

برای ورود به سایت فروشگاه اینترنتی انتشارات  به سایت زیر مراجعه نمایید:

www.arnabook.ir

شاید شما هم یکی از افرادی باشید که بخواهید نوشته هایتان، شعرهایتان و آثار خود را تبدیل به کتاب کنید. در این سایت سعی کرده ایم مطالب کاملا ساده و عملی در رابطه با مراحل چاپ کتاب،شرایط چاپ کتاب(چاپ کتاب شعر، چاپ کتاب رمان)، هزینه چاپ کتاب را برایتان توضیح دهیم، تا تمام عزیزانی که میخواهند برای اولین بار آثار خود را تبدیل به کتاب کنند با مراحل چاپ کتاب آشنا شوند. 

مراحل چاپ کتاب 

۱) آماده کردن فایل (فایل حتما به صورت تایپ شده در word باشد) چنانچه می خواهید صفحه آرایی کتابتان را خودتان انجام دهید، می توانید به لینک صفحه آرایی مراجعه نمایید.

۲) عقد قرارداد (قرارداد به دو صورت حضوری و راه دور می باشد) برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

۳) مراحل اداری کتاب شامل شابک، فیپا، مجوز می باشد که تمامی مراحل توسط انتشارات انجام می شود.

۴) صدور مجوز توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

۵) آماده کردن طرح جلد: طرح جلد توسط انتشارات انجام می شود ولی در صورت تمایل می توانید خودتان نیز طرح را تحویل دهید.

۶) چاپ کتاب توسط انتشارات

 

چگونه کتاب خود را چاپ کنم ؟

شما می توانید برای چاپ کتاب خود با ما تماس گرفته و برای عقد قرارداد اقدام نمایید. برای قرارداد حضوری حتما از قبل هماهنگی نمایید. برای قرارداد راه دور (برای شما عزیزانی که در شهرستان هستید و به علت دوری راه امکان آمدن به تهران را ندارید می توانیم به صورت قرارداد از راه دور همکاری کنیم) برای اطلاعات بیشتر می توانید با انتشارات تماس بگیرید.

در هنگام عقد قرارداد، فایل کتاب و کارت شناسایی را به همراه داشته باشید. پس از عقد قرارداد کتاب تان در مسیر کارهای اداری قرار می گیرد و پس از گرفتن شابک، فیپا و مجوز برای چاپ آماده می شود. 

پس از عقد قرارداد شابکی (شابک به تعداد در اختیار ناشران می باشد) به کتاب شما اختصاص داده میشود. سپس براساس شابک درخواست فیپا می شود و سپس فایل نهایی برای مجوز به وزارت ارشاد فرستاده می شود.

مدت زمان لازم برای اخذ مجوز کتاب با توجه به موضوع کتاب متفاوت است. واضح است که مجوز کتاب های علمی زودتر صادر میشود.

مدت زمان لازم برای چاپ کتاب های رمان و شعر و … تقریبا بین ۳ ماه تا ۴ ماه می باشد.

زمان اخذ مجوز زودتر برای کتاب شما، از عهده ناشران خارج است و این بخش بر عهده وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی می باشد.

……………………………………………………………………

مراحل چاپ کتاب شما توسط ما:

مراحل چاپ کتاب و شرایط چاپ کتاب در انتشارات به طور کامل در این صفحه توضیح داده شده است.

بعد از قبول اثر شما و عقد قرارداد و تحویل فایل اولیه کتاب تان به انتشارت، صفحه آرایی کتاب تان انجام خواهد شد.سپس برای کتاب شما شابکی اختصاص داده شد و   از کتابخانه ملی برای کتاب شما  درخواست فیپا خواهد شد.
پس از صدور فیپا، کتاب به وزارت ارشاد برای گرفتن مجوز ارسال می شود. با توجه به موضوع کتاب، زمان اخذ مجوز متغیر می باشد پس از اخذ مجوز کتاب شما برای چاپ آماده می باشد و توسط انتشارات ما به چاپ خواهد رسید.

تمامی مراحل فوق بین ۲ تا ۴ ماه طول می کشد. (کتاب های دانشگاهی بین ۳۰ تا ۴۵ روز)

………………………………………………………………..

قطع کتاب:

قطع کتاب همان اندازه درازا و پهنا کتاب است. علت به وجود آمدن قطع های مختلف برای کتاب، استفاده آسانتر یا متناسب با نوع کاربرد هر کتاب است.

سایز رقعی برای کتابهای ادبی مناسب تر است و سایز وزیری برای کتابهای دانشگاهی مناسب می باشد.

 

……………………………………………………………………

دقت کنید با توجه به ریسک بالای سرمایه گذاری در زمینه کتاب چنانچه فقط دید مالی دارید در تصمیم خود بازنگری کنید و تمام جوانب را بسنجید. 

هزینه چاپ کتاب:

هزینه چاپ کتاب با توجه به تیراژ و سایز و تعداد صفحات متغیر است.

ولی هزینه چاپ یک کتاب شامل موارد زیر میشود:
صفحه آرایی و حروفچینی و طرح جلد و خدمات اداری شامل شابک فیپا و مجوز که به تیراژ بستگی ندارد.
هزینه کاغذ و چاپ و جلد و صحافی که با توجه به تیراژ و تعداد صفحات و سایز کتاب تعیین میشود.

هزینه چاپ کتاب با توجه به قراردادهای مختلف که در انشارات بسته می شود، متغیر می باشد. برای مشاهده انواع قراردادها و هزینه ی چاپ کتاب می توانید وارد صفحه “هزینه چاپ کتاب” شوید.

…………………………………………………………………………………………………………..

 

مراحل چاپ کتاب به طور خلاصه

 

مراحل چاپ کتاب

مراحل چاپ کتاب:

مراحل چاپ کتاب در انتشارات  بدین صورت است که ابتدا چند صفحه از اثرتان را به ایمیل انتشارات ارسال می نمایید. پس از دریافت تاییدیه ایمیل از سمت انتشارات و انتخاب کردن نوع قرارداد توسط شما نویسنده ی عزیز، کارهای لازم برای عقد قرارداد انجام خواهد شد. قرارداد به دو صورت حضوری و غیر حضوری انجام خواهد شد. سپس مراحل آماده شدن متن کتاب از قبیل ویراستاری (به عهده خود نویسنده)، صفحه آرایی توسط انتشارات کتاب آماده ی انجام امور اداری ست. تخصیص شابک، درخواست فیپا، درخواست مجوز و طرح جلد توسط انتشارات انجام می پذیرد. پس از صدرو مجوز از سمت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آماده شدن طرح جلد توسط انتشارات، کتاب چاپ خواهد شد و به نویسنده تحویل داده خواهد شد. مراحل و شرایط چاپ کتاب در انتشارات به طور صریح و واضح بیان شده است و سعی شده است که تمام مراحل چاپ کتاب به صورت منظم و پی در پی انجام پذیرد. بعد از چاپ کتاب و انتشار آن، مراحل اعلام وصول کتاب تان توسط ناشر انجام می پذیرد.

در این سایت سعی شده تمام شرایط چاپ کتاب، مراحل چاپ کتاب و نحوه ی چاپ کتاب با زبانی ساده و روان توضیح داده شود. همچنین بطور واضح و صریح جدولی در مورد هزینه های چاپ کتاب بر اساس تعداد صفحات و تیراژ مد نظرتان تهیه کرده ایم و در سایت قرار داده ایم که با فراغی بال و خاطری آسوده در مورد چاپ کتابتان تصمیم گیری کنید.