هزینه چاپ کتاب:

هزینه چاپ کتاب با توجه به تیراژ و سایز و تعداد صفحات متغیر است.

ولی هزینه چاپ یک کتاب شامل موارد زیر میشود:
صفحه آرایی و حروفچینی و طرح جلد و خدمات اداری شامل شابک فیپا و مجوز که به تیراژ بستگی ندارد.
هزینه کاغذ و چاپ و جلد و صحافی که با توجه به تیراژ و تعداد صفحات و سایز کتاب تعیین میشود.
دقت کنید که در چاپ کتاب با تیراژ پایین(زیر ۲۰۰ جلد)به دلیل اینکه چاپ دیجیتال انجام میشود و چاپ دیجیتال هزینه بالایی دارد فروش کتاب در این روش صرفه اقتصادی ندارد.و در تیراژهای خیلی پایین ممکن است هزینه انجام شده بر روی هر جلد حتی از قیمت پشت جلد هم بیشتر شود.
به همین دلیل چاپ با این روش برای افرادی که انگیزه شان از چاپ کتاب دلیل دیگری غیر از فروش است و یا اساتیدی که نیاز به تعداد محدود کتابشان برای تامین نیاز دانشجویان خود دارند مناسب است.

توجه: تمام عزيزاني كه ميخواهند اقدام به چاپ آثارشان نمايند با توجه به قيمت بالاي كاغذ و وضعيت بازار كتاب توصيه مي كنيم در تيراژ محدود اقدام به چاپ نمايند تا علاوه بر كمتر هزينه كردن مشكلات فروش رو هم نداشته باشند. لازم به ذکر است که چاپ کتاب در تیراژ محدود(زیر۲۰۰ جلد) هیچ فرقی از نظر مراحل اخذ مجوز و چاپ اثر نداشته و کیفیت کتاب نیز فرقی با تیراژ بالا ندارد.و در واقع نگرانی از مشخص شدن تعداد تیراژکتاب به هیچ وجه وجود ندارد. براي مشاوره در مورد چاپ آثارتان در تيراژ كم تماس بگيريد.

امروزه با توجه به هزینه های بالای چاپ کتاب، هزینه های بالای کاغذ و فروش کم کتاب در کشور ما، چاپ کتاب در تیراژ بالا را برای نویسندگان عزیز پیشنهاد نمی کنیم. همواره به خاطر داشته باشید تیراژ بالای کتاب باعث موفقیت و شهرت شما نخواهد شد. این تلاش و پشتکار شماست که شما را از یک نویسنده ی نوپا به نویسنده ی مشهور تبدیل خواهد کرد و این موضوع نیازمند زمان است. پس ما به شما چاپ کتاب در تیراژ محدود را پیشنهاد می دهیم، تا هم هزینه های چاپ کتاب کاهش یابد و هم عدم فروش کتاب از لحاظ روحی به شما آسیب وارد نکند.

برای مشاهده هزینه ی چاپ کتاب  می توایند به لینک زیر مراجعه نمایید.

هزینه ی چاپ کتاب

هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب